Την 6η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε την Κυριακή ο Κ.Α.Ο. Δράμας απέναντι στον Κ.Α.Ο. Χαλκιδικής Ευρώπη ’87, σε ένα παιχνίδι που πιέστηκε η Δραμινή ομάδα στο πρώτο ημίχρονο και κυρίως στην πρώτη περίοδο αφού βρέθηκε και πίσω στο σκορ.

Ο Κ.Α.Ο. Δράμας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι για το 6-0 με δύο τρίποντα του Φώτη Στυλίδη. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για να κάνουν στο 5’ το 6-7. Από εκεί και πέρα ο Κ.Α.Ο.Δ. ανέβασε απόδοση και κατάφερε να βρει επιθετικές λύσεις για το 14-13 της πρώτης περιόδου. Στη συνέχεια η Δραμινή ομάδα ανέβασε απόδοση κάνοντας μια καλή δεύτερη περίοδο δίνοντας επιθετικές λύσεις ο Δούκας Γρούδος και ο Φώτης Καβαργύρης με το ημίχρονο να κλείνει 29-21.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κ.Α.Ο.Δ. ήταν απολαυστικός έπαιξε όμορφο μπάσκετ και σημείωσε 40 πόντους. Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδης πίεσαν τον αντίπαλο και πέτυχαν αρκετά καλάθια σε αιφνιδιασμούς όπως και με τρίποντα, κάνοντας καλό παιχνίδι και ο Κώστας Σιταρίδης για το 56-33 της τρίτης περιόδου. Στην τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. έκανε καλή διαχείριση χωρίς να αφήσει τον αντίπαλο να επιστρέψει στο παιχνίδι για το τελικό 69-49.