Την νίκη με 54-78 πέτυχε την Κυριακή το απόγευμα στο Δ.Α.Κ. Ξάνθης ο Κ.Α.Ο.Δ. με αντίπαλο τον τοπικό Αρίων. Η Δραμινή ομάδα ήταν ανώτερη, τόσο στο αμυντικό όσο και στο επιθετικό κομμάτι, σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, με τον Σταύρο Κουμλέλη να πετυχαίνει με το «καλημέρα» 9 πόντους και να παίρνει σημαντικό προβάδισμα από την αρχή, κλείνοντας με σκορ το 8-24 την πρώτη περίοδο.

Στη δεύτερη περίοδο η εικόνα το παιχνιδιού δεν άλλαξε με τους παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη να πετυχαίνουν αρκετά καλάθια από τα 6,75 και να είναι πολύ καλοί και στο αμυντικό κομμάτι για το 17-39 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 3ο δεκάλεπτο ο Κ.Α.Ο.Δ. συνέχισε να είναι ανώτερος και να είναι αρκετά εύστοχος και ουσιαστικός με τους Στυλίδη και Μούκα να πετυχαίνουν εύκολα καλάθια για το 31-62.

Στην τελευταία περίοδο ο Νίκος Γρηγοριάδης χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες του, δίνοντας χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς Κεραμιτσόπουλο και Γρηγορίου, ενώ μετά από καιρό επέστρεψε και ο Δημήτρης Σαββόγλου. Οι γηπεδούχοι στην τελευταία περίοδο ήταν αρκετά ανταγωνιστικοί σημειώνοντας 22 πόντους, για το τελικό 54-78.

Για τον Κ.Α.Ο.Δ. ξεχώρισαν οι Κουμλέλης με 18, Στυλίδης με 15 και Μούκας με 14.