Την ήττα γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα ο Κ.Α.Ο.Δ. στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον τοπικό Γ.Α.Σ. σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο πάθος και την δύναμη.

Οι πράσινοι πλήρωσαν το κακό τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα σε εκείνο το σημείο οι γηπεδούχοι να πάρουν σημαντικό προβάδισμα και να το κρατήσουν μέχρι τέλους.

Η Κομοτηνή μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και πήρε σημαντικό προβάδισμα από την αρχή καθώς ο Κ.Α.Ο.Δ. δεν ήταν καλός σε άμυνα και επίθεση για το 19-10 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κ.Α.Ο.Δ. παρουσιάστηκε βελτιωμένος και κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι κάνοντας στα τελευταία δύο λεπτά το 23-21.

Σε εκείνο σημείο η Δραμινή ομάδα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Ραντοσάβλιεβιτς με τον Σέρβο σέντερ να είναι άστοχος και στην επόμενη φάση οι γηπεδούχοι έκαναν το 26-21 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Γ.Α.Σ. Κομοτηνής έκανε ένα καλό δεκάλεπτο τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά με το σκορ στα μέσα της τρίτης περιόδου να φτάσει στο 40-24 και να κλείσει στο 45-26.

Στην τελευταία περίοδο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τον Γ.Α.Σ. Κομοτηνής να παίρνει την νίκη με σκορ 60-44 και να κάνει το 2-2 στην σειρά των τελικών.

Τέλος, την Κυριακή στην 17:00 ο Κ.Α.Ο.Δ. θα φιλοξενήσει τον Γ.Α.Σ. Κομοτηνής με τον νικητή να παίρνει την άνοδο στη Β’ εθνική με τον κόσμο της ομάδας να δίνει ώθηση στους παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη για το θετικό αποτέλεσμα.

Γ.Α.Σ. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – Κ.Α.Ο.Δ: 60-44

Δεκάλεπτα: 19-12, 26-21, 45-28, 60-44