ΚΑΟΔ-ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 71-47 (ΗΜ. 39-23)

Ακόμα ένα «ροζ φύλλο» αγώνος πρόσθεσε στο ενεργητικό του ο ΚΑΟΔ νικώντας στο ρελαντί το Ρούπελ Σιδηροκάστρου με σκορ 71-47 (ημ. 39-23) για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η Δραμινή ομάδα ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει και προηγήθηκε με σκορ 24-13 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 39-23 ενώ το προπονητικό δίδυμο Καγιάογλου-Μπέσσα είχε την ευκαιρία να ρίξει όλους τους διαθέσιμους παίκτες στον αγώνα.

Ο ρυθμός με την έναρξη της επανάληψης έπεσε κυρίως στο τρίτο δεκάλεπτο… για να «πατήσουν» γκάζι στην τελευταία περίοδο οι «πράσινοι» και να κατακτήσουν ακόμα μια νίκη…

Τα δεκάλεπτα: 24-10, 39-23 (ημ.), 51-35, 71-47.

ΚΑΟΔ (Καγιάογλου-Μπέσσας): Μανιώτης 3 (1), Εξουζίδης 16, Αμπελακιώτης 15 (1), Γιεδίκης 4, Τοσουνίδης 9, Μποβασιανός 15, Ταχυρίδης 4, Τσάμπρας 5 (1), Καρυοφύλλης.

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Ιωαννίδης): Ιωαννίδης 10, Κατσίκης 5 (1), Ζωηρός 11, Σκαλιστής 8 (1), Νικοθωρίδης 2, Πετράς 5 (1), Τούκος 3 (1), Χαραλαμπίδης 3 (1).

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του ΚΑΟΔ την ερχόμενη Κυριακή 25/3 και ώρα 17:00 μ.μ. στην Προσοτσάνη με αντίπαλο τον τοπικό Α.Ο. για την 20η αγωνιστική της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.