Με νικηφόρο αποτέλεσμα ξεκίνησε τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ’ Εθνικής κατηγορίας στον έκτο όμιλο ο Κ.Α.Ο.Δ. κερδίζοντας δίκαια τον νεοφώτιστο Ρούπελ Σιδηροκάστρου με σκορ 61-49.

Όπως φαίνεται και από το τελικό σκορ το όπλο της δραμινής ομάδας για να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα ήταν η πολύ καλή άμυνα κυρίως στην πρώτη και την τρίτη περίοδο όπου δέχθηκε μονοψήφιο αριθμό πόντων.

ΜVP του ματς ο Φώτης Στυλίδης, τόσο σε οργανωτικό όσο και σε εκτελεστικό επίπεδο, ενώ πολύ καλό ματς τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά έκαναν οι δύο ψηλοί της ομάδας, ο Σταύρος Κουμλέλης και ο Σέρβος σέντερ της ομάδας Στέφαν Ραντοσάβλεβιτς, χωρίς να υστερήσει κανείς από τους υπόλοιπους κυρίως στο αμυντικό κομμάτι που έκαναν εξαιρετική δουλειά.

Δυνατά από την αρχή του ματς ο Κ.Α.Ο.Δ.

Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά από το ξεκίνημα κάνοντας εξαιρετική πρώτη περίοδο και κατάφερε να προηγηθεί με σκορ 22-9.

Η είσοδος του Δατσιάδη βελτίωσε το Ρούπελ στη δεύτερη περίοδο και κατάφερε με ένα ξέσπασμα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους να μειώσει μέχρι και στους 5 πόντους 33-28 με τρίποντο του Σιδερίδη.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. κράτησε την διαφορά στο +7 με σκορ ημιχρόνου 37-30.

Με όπλο την άμυνα αύξησε την διαφορά και έφτασε στη νίκη

Η δραμινή ομάδα με όπλο την καλή της άμυνα όπως στην πρώτη περίοδο, περιόρισε επιθετικά τον αντίπαλο και με τρίποντο του Στυλίδη ανέβασε την διαφορά στο 45-33 για να κλείσει την τρίτη περίοδο με σκορ 51-38, δεχόμενος μόλις 8 πόντους από τον αντίπαλο.

Δεν άλλαξε κάτι στην τελευταία περίοδο και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων να κατεβάζουν τη διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό αυτό δεν συνέβη ποτέ και φτάσαμε στο τελικό 61-49.