Νωθρή και μουδιασμένη παρουσιάστηκε η Γ.Ε. Δράμας στον αγώνα με τους Πόντιους Κιλκίς. Με την πάροδο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο χάθηκε η επαφή με το σκορ παίζοντας κυρίως στην άμυνα με χαμηλά στάνταρ (20-8 ημίχρονο). Αρκετά διαφορετική εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου η Δραμινή ομάδα μείωσε μέχρι το τελικό 33-23.

Πόντιοι Κιλκίς: Σαλαβασίδης 7, Κουσίδης 12, Κωστελίδης, Τσιβιντζέλης 5, Ευαγγελόπουλος, Μωυσίδης, Κωστόπουλος 1, Καλαϊτζής 4, Τσακουρίδης 2, Βαλής Κ. 2, Βαλής Γ, Κυρμανίδης, Τσιφτσής.

Γ.Ε. Δραμας: Αμούτζιας, Αντωνίου, Βουλγαράκης, Δρανόβαλης, Θωμίδης 5, Ιορδανίδης, Καμπάταγης 2, Καραγιάννης Γ. 2, Καραγιάννης Γ., Κοτζαπαναγιώτης 2, Μπαρλιάτσας, Πούλιος, Παυλίδης 3, Σερταρίδης, Τσεπενέκης 4, Χατζηνικολάου 2

5λεπτα : 3-2, 6-4, 8-5, 13-7, 17-8, 20-8 (ημίχρονο), 22-9, 24-11, 26-15, 29-18, 30-21, 33-23

Πέναλτι 2/3 – 2/3, Δίλεπτα 4-3, Κόκκινη Παυλίδης στο 41’, Διαιτητές: Γκόγκας, Νικόλας