Με χαμόγελα και αισιοδοξία για το μέλλον αποχαιρέτισε την αγωνιστική χρονιά ο Κ.Α.Ο.Δ. κερδίζοντας για την 18η και τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας τον Αρίων Ξάνθης με το άνετο και επιβλητικό 88-62.

Η Δραμινή ομάδα ολοκλήρωσε την σαιζόν με 32 βαθμούς, έχοντας μόλις 4 ήττες, στη 3η θέση της βαθμολογίας δείχνοντας και στο τελευταίο ματς απέναντι στον 4ο της βαθμολογίας Αρίων ότι μπορούσε να τα πάει και καλύτερα.

Στο αγωνιστικό μέρος δεν χωράει κάποια ιδιαίτερη κριτική στο ματς με το τελικό σκορ να τα λέει όλα.

Η ομάδα της Δράμας προηγήθηκε 30-16 στην πρώτη περίοδο και κάποια στιγμή στη δεύτερη περίοδο η διαφορά ξεπέρασε τους 20 πόντους.

Με ένα σερί οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους 11 στο 46-35, αλλά με τρίποντο του Μπόζη στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κ.Α.Ο.Δ. προηγήθηκε με 51-37.

Τυπική διαδικασία η γ’ περίοδος με την διαφορά να αγγίζει και τους 30 πόντους και την Δραμινή ομάδα να έχει σε μεγάλη μέρα τους Κουμλέλη – Μπόζη και Χαρισμίδη φτάσαμε στο 73-46 της γ’ περιόδου.

Ανοιχτό παιχνίδι στην τελευταία περίοδο και μέσα από το χειροκρότημα των δραμινών φιλάθλων φτάσαμε στο τελικό 88-62.

Τέλος, αξίζει να αναφερθεί ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι δύο ομάδες σήκωσαν πανό κατά του πολέμου στην Ουκρανία