Έχασε και τη δεύτερη θέση η Δραμινή ομάδα

Την ήττα γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα ο Κ.Α.Ο.Δ. στο Δ. Κραχτίδης από τον Α.Σ. Ιωνικό, ένας αντίπαλος που η Δραμινή είχε ηττηθεί στο πρώτο γύρο και ήθελε την άτυπη ρεβάνς.

Ο Κ.Α.Ο.Δ. δεν μπήκε καλή στην πρώτη περίοδο και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και στο τέλος της πρώτης περιόδου ροκάνισε την διαφορά για το 19-27. Στην δεύτερη περίοδο η Δραμινή ομάδα παρουσιάστηκε ανταγωνιστική και βελτιωμένη τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με το ημίχρονο να κλείνει 36-43 υπέρ του Α.Σ. Ιωνικού.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κ.Α.Ο.Δ. συνέχισε να προσπαθεί να ροκανίσει τη διαφορά στο σκορ χάνοντας όμως αρκετά ριμπάουντ τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με την tρίτη περίοδο να τελειώνει 50-57 υπέρ των φιλοξενουμένων.

Στην 4η και τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. βελτίωσε την εικόνα του αμυντικά και προσπάθησε να βρει τα καλάθια για να καταφέρει να πάρει την νίκη. Στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης ο Κ.Α.Ο.Δ. παίρνει κεφάλι στο σκορ για το 64-63, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα της αναμέτρησης  οι φιλοξενούμενη κατάφεραν και πέτυχαν ένα σημαντικό τρίποντο με τον Παναγιώτου για να κάνει το 64-66.

Στην τελευταία φάση της αναμέτρησης ο Κ.Α.Ο.Δ. διαμαρτύρεται για φάουλ στον Κουμλέλη που δεν δόθηκε από τους διαιτητές με το 64-66 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.