ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΕΝΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΜΕ 2-1 ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΤΟ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΣΚΟΡ ΤΟΥ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Στις νίκες επέστρεψε ο Πανδραμαϊκός, μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με το Νέστο Χρυσούπολης και την εντός έδρας ήττα στις καθυστερήσεις με τον Πανδραμαϊκό. Η Δραμινή ομάδα επικράτησε εντός έδρας με 2-1 επί του Κιλκισιακού, ανατρέποντας το εις βάρος της σκορ του α’ ημιχρόνου. Σκόρερ για τη Δραμινή ομάδα ήταν οι Τσελεπης και Μπελμάνι, ενώ για την ομάδα του Κιλκίς σκόραρε ο Λάμπογλου.

Με τη νίκη αυτή οι παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη, εκμεταλλεύτηκαν το στραβοπάτημα του πρωτοπόρου Πανσερραϊκού (0-0 εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου) και μείωσαν τη διαφορά από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Συγκεκριμένα, στη βαθμολογία του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής προηγείται ο Πανσερραϊκός με 40 βαθμούς και ακολουθούν Νέστος Χρυσούπολης με 35 και Πανδραμαϊκός με 33, με τη Δραμινή ομάδα όμως να έχει κάνει το ρεπό της.

Την επόμενη αγωνιστική ο Πανδραμαϊκός αγωνίζεται εκτός έδρας την Κυριακή 2 Φεβρουαρίου, στις 15.00, με τον Ηρακλή Ν. Ζυγού.