ΟΙ ΔΡΑΜΙΝΟΙ ΑΝΕΤΡΕΨΑΝ ΤΟ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΚΟΡ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ Ν. ΖΥΓΟΥ

Νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Πανδραμαϊκού από την έδρα του Ηρακλή Ν. Ζυγού, για την 18η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, καθώς η Δραμινή ομάδα κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 1-2, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0. Έτσι, ο Πανδραμαϊκός, έχοντας κάνει το ρεπό του, έφτασε στους 36 βαθμούς και ακολουθεί, σε κοντινή απόσταση στη βαθμολογία, τον Πανσερραϊκό, ο οποίος έχει 43 βαθμούς και το Νέστο Χρυσούπολης, ο οποίος έχει 38 βαθμούς.

Στο παιχνίδι με τον Ηρακλή Ν. Ζυγού, η Δραμινή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα του Κιουμουρτζή στο 9’. Από εκεί και πέρα οι παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη αντέδρασαν και έφτασαν στην ανατροπή του εις βάρος τους αποτελέσματος πριν καν τελειώσει το α’ ημίχρονο της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα οι Μπερούκας, με πέναλτι στο 22’, και Μπελμάνι, στο 41’, έκαναν το σκορ 1-2, το οποίο ήταν και το τελικό, καθώς στο β’ ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν έφτασε στην επίτευξη κάποιου τέρματος.

Την επόμενη αγωνιστική (19η) ο Πανδραμαϊκός αγωνίζεται και πάλι εκτός έδρας, την Κυριακή 9 Φεβρουαρίου, στις 15.00, με τον Αετό Ορφανού, μια επικίνδυνη ομάδα, η οποία βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα.