ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑ 1986 HANDBALL

• Κατέκτησαν το 33ο Περιφερειακό πρωτάθλημα του Συλλόγου και συμμετέχουν στις τελικές φάσεις σε Ναύπλιο και Έδεσσα
  • 2η θέση οι Παμπαίδες Α’

Συνεχίζοντας την παράδοση με μεγάλες επιτυχίες στα ηλικιακά τμήματα οι «μικροί» της ομάδας κατέκτησαν σε δύο κατηγορίες το πρωτάθλημα της Ε.Σ.Χ.ΜΑ.Θ. Με τα πρωταθλήματα αυτά ο σύλλογος έφτασε αισίως τις 33 κατακτήσεις περιφερειακών πρωταθλημάτων δημιουργώντας μια μεγάλη παράδοση στις αναπτυξιακές ηλικίες. Οι Παμπαίδες Α’ κατέκτησαν την 2η θέση και θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που έχει διεθνή χαρακτήρα μια και η Παγκόσμια Ομοσπονδία το ενέταξε στο καλεντάρι της. Έτσι 2-7/7/2018 θα μεταβούν στο Ναύπλιο όπου θα δώσουν 7 αγώνες που είναι πολύτιμοι για την εξέλιξη των αθλητών αλλά και της ομάδας.

Οι Παμπαίδες Β’ που κατέκτησαν την πρωτιά στην Περιφέρεια βρίσκονται στην Έδεσσα για το αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Προπονητές των τμημάτων είναι ο Βασίλης Σαπουνίδης και ο Ευγένιος Τουνγκελίδης οι οποίοι δούλεψαν πολύ σοβαρά και μεθοδικά προετοιμάζοντας τους αθλητές τους για τις τελικές φάσεις. Καλή επιτυχία στις ομάδες μας.