Ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις στο φετινό πρωτάθλημα της Handball Premier για τον Bianco Monte Δράμα 1986, ο οποίος το προσεχές Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου στις 17.00 στο κλειστό «Δ. Κραχτίδης» υποδέχεται τον Ολυμπιακό

Η Δραμινή ομάδα αποτελεί πλέον μια παραδοσιακή δύναμη της κατηγορίας, καθώς συμμετέχει σε αυτήν για 6η συνεχόμενη φορά και 7η συνολικά. Στην πρεμιέρα καλείται να αντιμετωπίσει έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο, καθώς ο Ολυμπιακός πέρυσι πήρε το κύπελλο και τη 2η θέση στο πρωτάθλημα, ενώ πριν λίγες ημέρες κατέκτησε το Σούπερ Καπ.

Ο Bianco Monte Δράμα 1986 απέκτησε τους Αριστείδη Μανωλούδη, Βλαντιμίρ Κόρσακ, Κωνσταντίνο Κοτσιώνη, Μικίτα Λατσάκου και Γιάννη Ντάκαρη, ενώ παρέμεινε και ο βασικός κορμός των παικτών της περυσινής επιτυχημένης χρονιάς, η οποία είχε ως αποτέλεσμα την 6η θέση στο πρωτάθλημα. Καθοριστική για τον σχεδιασμό της φετινής σαιζόν ήταν η παραμονή του Αχιλλέα Τόσκα, πρώτου σκόρερ της περσινής Handball Premier. Για ακόμη μια χρονιά προπονητής είναι ο Σάκης Βαλαβάνης.