Την ήττα με 56-59 γνώρισε ο Κ.Α.Ο.Δ. στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας για τη νέα αγωνιστική περίοδο με αντίπαλο τον Πανσερραϊκο στο Δ. Κραχτίδης.

Η Δραμινή ομάδα έπαιξε όμορφο μπάσκετ στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης με τον Νίκο Γρηγοριάδη να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του μοιράζοντας τον χρόνο, ενώ δεν αγωνίστηκαν οι Γιώργος Γεωργίου και Θοδωρής Γρηγοριάδης λόγω ενοχλήσεων.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε καλά στο παιχνίδι παίζοντας ωραίο μπάσκετ, ενώ ήταν αποτελεσματικός κάτω από το καλάθι για το 16-8, 2.25 πριν τελειώσει η πρώτη περίοδος.

Στην συνέχεια ο Πανσερραϊκός διόρθωσε την εικόνα του με το 19-16 να είναι το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός ήταν αποτελεσματικός τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση σημειώνοντας 17 πόντους, ενώ δέχτηκε μόλις 5 πόντους, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 24-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κ.Α.Ο.Δ. ήταν απολαυστικός έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ και πέτυχε δύσκολα καλάθια, ενώ ήταν σφικτός στην άμυνα και πέτυχε 23 πόντους, ενώ δέχτηκε μόλις 10.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Νίκος Γρηγοριάδης έδωσε χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς Ορφανίδη και Στεφανίδη δείχνοντας καλά στοιχεία δίνοντας υποσχέσεις για το μέλλον, με το 56-59 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Παρά την ήττα ο Νίκος Γρηγοριάδης έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα, ενώ είδε με το καλημέρα πως αγωνίζονται οι παίκτες απέναντι σε μια ομάδα που θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής.

Κ.Α.Ο.Δ. (Νίκος Γρηγοριάδης): Παπαπασχάλης, Γρίψιος, Μαραβέγιας, Μπέσσας, Καραϊσκάκης, Παπαδόπουλος Ν., Ορφανίδης, Στεφανίδης, Μπρούκς, Ρουμπιέρα.

Πανσερραϊκός (Γιάννης Κακιούζης): Μήνου, Γεωργιανός, Μπρατσιακος, Κεραμαρης,Ντίνος, Κουτουξιδης, Θεοδοσιάδης, Τσακαλερης, Στολής, Γεωργιάδης, Σαρρής, Ντωνες.