Την ήττα με 65-52 γνώρισε ο Κ.Α.Ο.Δ. στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον τοπικό Γ.Α.Σ. σε ένα παιχνίδι που οι Δραμινοί παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στο β’ μέρος δεν κατάφερε η ομάδα να μείνει στα ίδια υψηλά στάνταρ απόδοσης.

Στο παιχνίδι μπήκε καλύτερα ο Κ.Α.Ο.Δ. και πέτυχε εύκολους πόντους με Μπέσσα, Μαραβέγια και Νίκο Παπαδόπουλο.

Μετά τα πρώτα 6’ αγωνιστικά λεπτά οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και έκαναν το 15-14 το οποίο και ήταν το σκορ της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γ.Α.Σ. συνέχισε να έχει την υπεροχή μέχρι τα μέσα του δεκαλέπτου εκεί που ο Κ.Α.Ο.Δ. έκανε την αντεπίθεση του με το ημίχρονο να κλείνει 33-30.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κ.Α.Ο.Δ. μπήκε καλύτερα και πήρε κεφάλι στο σκορ για το 34-36, ενώ 4 λεπτά πριν τελειώσει η τρίτη περίοδος το σκορ ήταν ισόπαλο 39-39.

Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι πράσινοι έχασαν την αυτοσυγκέντρωσή τους δίνοντας την ευκαιρία στον Γ.Α.Σ. Κομοτηνής να πάρει πάλι διαφορά με το δεκάλεπτο να κλείνει 48-39.

Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο ο Κ.Α.Ο.Δ. συνέχισε το κακό του πρόσωπο και 4 λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά 20 πόντους για το 61-41.

Κάπου εκεί οι παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη έκαναν την αντεπίθεσή τους, όμως ήταν αργά και ήρθε το τελικό 65-52.