ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ- Κ.Α.Ο.Δ. 62-70 ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 58-58)

Με το «ροζ» φύλλο αγώνος επέστρεψε ο ΚΑΟΔ από το Σιδηρόκαστρο μετά την νίκη που πέτυχε με σκορ 62-70 στην παράταση (κ.α. 58-58) επί του τοπικού Ρούπελ για την 8η αγωνιστική της Α΄ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Η Δραμινή ομάδα έχοντας να αντιμετωπίσει συν των άλλων και την ελλιπή προετοιμασία (απουσίες παικτών λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων ) ήταν ανώτερη σχεδόν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ωστόσο είχε ένα άσχημο τέταρτο δεκάλεπτο που παραλίγο να της στοιχήσει την νίκη.

Στο πρώτο μέρος η Δραμινή ομάδα προηγήθηκε με σκορ 26-35 ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο ανέβασε ακόμα και στο +13 (39-52) την διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η σερραϊκή ομάδα αναθάρρησε και με ένα σερί 18-6 οδήγησε το ματς στην παράταση (κ.α. 58-58).

Στον έξτρα χρόνο «μίλησε» η ψυχή και η εμπειρία των παικτών του Νίκου Γρηγοριάδη όπου και «κλείδωσαν» την νίκη με σκορ 62-70!

Τα δεκάλεπτα: 15-22, 26-35 (ημίχρονο), 39-52, 58-58 (κ.α. 58-58), 62-70 (παράταση)

ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (Ιωαννίδης): Ζωηρός 8 (2), Ιωαννίδης Δ. 12, Σκαλιστής 8, Πετράς 2, Στάσας 4, Αβραμίδης Κ. 14 (1), Ντινούδης 10 (1), Κατσικάς 2.

Κ.Α.Ο.Δ. (Νίκος Γρηγοριάδης): Τούπας 2, Μανιώτης 11 (1), Γιάγκου 18 (1), Αμπελακιώτης 20 (1), Γιείκης 5, Τοσουνίδης 2, Μποβασιανός 6, Ταχυρίδης 6.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας είναι την ερχόμενη Κυριακή 3/12 και ώρα 19:00 μ.μ. με αντίπαλο τον Α.Ο. Προσοτσάνης στο Α.Π.Κ. «Δημ. Κραχτίδης» για την 9η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ.